ساویتا مفتخر است که پس از سالها تحقیق و پژوهش، توانسته است طراحی سازه های تاشو با فرم آزاد را به عنوان اختراع به ثبت رسانده و تأییدیه انجمن های بین المللی و تخصصی را دریافت نماید. نتایج این تحقیقات و تست نمونه های ساخته شده در مجلات معتبر علمی دنیا به چاپ رسیده و در نمایشگاه اختراعات و کنفرانس های بین المللی معتبر از جمله ژاپن، آلمان و اسپانیا ارائه شده اند.

نمونه های ساخته شده چوبی حاصل تحقیقات اولیه این سازه ها بود که در دو حالت گنبدی (هرمی) و چلیکی (سالنی) ساخته شدند. در مرحله بعد، پس از انجام آزمایشات و تست محصول، نمونه هایی با مقیاس واقعی ساخته شدند. با توجه به کاربردهای بسیار زیاد این سازه ها، طی یک فرآیند نسبتاً پیچیده، طراحی صنعتی محصولات به صورت کاملاً کاربردی و با توجه به نیاز مشتریان انجام گرفت و اکنون نمونه های نهایی در دسترس مشتریان قرار دارند.

سازه های تاشو کاربردهای بسیار زیادی دارند که از آن جمله عبارتند از: سرپناه های اضطراری (به هنگام زلزله، سیل، جنگ و غیره)، پل های اضطراری، نمایشگاه ها و فروشگاه های موقت یا دائمی، آلاچیق ها و سایه بان ها در باغ ها و باغ شهرها، حاشیه سواحل دریا و پلاژها، گلخانه ها، انبارها، استراحتگاه های بین راهی و اقامتگاه ها، ورزشگاه ها و سکوهای تماشاچیان، پارگینگ های عمومی یا اختصاصی، اردوگاه ها و سازه های تفریحی-ورزشی-فرهنگی و غیره، ویلاها، حیاط خلوت، پاسیوها و پشت بام منازل، هتل ها، رستورانها، کافی شاپ ها، پوشش مراسم های متعدد و هر رخداد و مکان که نیاز به سایه بان متحرک وجود داشته باشد.

این سیستم ها دارای مزایای بسیار زیادی نیز می باشند: پیش ساخته بودن و سهولت ساخت، سرعت و سهولت در باز و بسته کردن، سهولت در انتقال و انبار کردن، سبک بودن و کم حجم بودن در حالت تاشده، قابلیت جمع آوری، انتقال و نصب مجدد به دفعات بسیار زیاد، قابلیت طراحی و ساخت در ابعاد و اندازه های مختلف و متنوع، و اقتصادی بودن از برخی مزایای این سازه ها می باشند.

پیدایش سازه های تاشو-بازشو به لئوناردو داوینچی (1519-1452)، متفکر و هنرمند دوره رنسانس، بر می گردد؛ زمانی که او یک مکانیزم باشونده ساده مسطح طراحی کرد. پس از آن یک مهندس اسپانیایی به نام امیلیو پرز پینرو (1960-1936) سازه های تاشوی سه بعدی را برای اولین بار توسعه داد. از نمونه طرح های او می توان به طراحی و ساخت یک نمایشگاه عمومی تاشونده و سیار به مساحت 8000 متر مربع در سال 1964 در اسپانیا اشاره کرد.

برای خرید محصولات ساویتا و یا مشاوره رایگان به ما تماس بگیرید: 6938 956 0912